Генимата: Грција доби влада на одредено време!

Шефицата на Движењето за промени, Фофи Генимата, денеска на Твитер објави дека од денес Грција има влада на „определено време“.

Нејзиниот твит е е реакција на најавата на лидерот на „Независни Грци“ и актуелен  министер за одбрана, Панос Каменос, кој денеска изјави дека неговата партија ќе ја напушти владата кога за тоа ќе дојде време.

„Одбројувањето започна“, напиша Генимата на Твитер.

SHARE

Comments are closed.