Новинарот Бранко Героски на својот фејсбук профил ја коментира изјавата на лидерот на СДСМ , Зоран Заев, кој јавно објавуи дека му пречи министерот за внатрешни Наќе Чулев кој е единствениот министер на опозицијата во технилчката влада.

„Заев: Избори на 5 јули, за да го тргнеме Наќе од Владата! Наќе бе, тргни се, не мора избори… Ноќен кошмар си им!“, напиша Героски.

SHARE