Героски бара да не цмиздри – Еј Тричко, Тричко, будало една!

Новинарот на плусинфо.мк Бранко Героски опишува како и зошто колегата Бранко Тричковски бил избркан од весникот Слободен Печат за своите антисемитски навреди врз Рашела Мизрахи.

Героски опишува колку притисоци имал за да ја прекине соработката со Тричковски кого самиот го донесол како платен колумнист во весникот.

Целата колумна на Героски на овој линк

SHARE