Навивач на Вардар доби покана за на суд поради веењето знаме со сонцето од Кутлеш на натпреварот на кој ракометниот тим ја освои втората шампионска титула на опта радоста на целата мнакедонска јавност.

Тој треба да се појави пред судијата за прекршоци, а изминатиов период добива голема поддршка преку социјалните мрежи.

Еден тие што застанаа позади навивачот е и сегашниот голман на Вардар, Борко Ристовси, кој упати порака дека тој ќе ја плати казната која ќе ја добие навачот од судот за прекршоци, пренесе Спорт 1.Мк.

No photo description available.
SHARE