Ѓорчев достоинствено со поддршка за Силјановска

По изборот на Гордана Силјановска за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев иако беше поразен во партиска трка ја подржа нејзината кандидатура.

Ѓорчев се заблагодари за поддршката која му ја дале 80 делегати и и честиташе на Силјановска.

„Изборот беше демократски и фер. Изборната кампања ќе ја води изборен штаб на Силјановска, но тие може да сметаат на мојата помош“, рече Ѓорчев.

Пратеникот порача дека останува зад лидерот Мицкоски и ќе продолжи со досегашното темпо.

„Сплотено, заедно да ги победиме СДСМ“, повика Ѓорчев кој на прашањето дали ќе се кандидира пак во иднина одговори дека рано е да се зборува за такво нешто од оваа перспектива.

SHARE

1 Коментар

  1. Sta bi reklji engljezi vagina against vagina amozhe i soros protiv soros-goga frishopi baba rogha. Jeli severdzani ste go gnasilji ime na vmro

Comments are closed.