Го уриваат Макрон со голи гради (ФОТО)

Две лица загинаа, десетици се повредени а над 150 се уапсени во петтиот циклус протести што денеска ја зафати Франција.

Денеска протестираа околу 33 илјади луѓе што е повеќе од двојно помалку од последните протести минатата недела.

Новината на денешните протести беа десетина Французинки облечени во стилот на Мариан, националниот симбол на Франција, кои се судрија со збунетите полицајци буквално со голи гради.

Вкупно 7 луѓе загинаа досега на протестите на “Жолтите елеци”, најголем дел поради блокадите на патиштата.

SHARE

2 Коментари

  1. Не ја сакам Рада ич, политиката на СДС осудувам, но би се премислил за нештата ако ги покаже цицките, хахаха!

Comments are closed.