„Свесни сме дека не може да победи кандидат Албанец само со поддршка од албанските партии“.

Победа може да донесе заеднички кандидат на двете најголеми заедници во земјава“, изјавил, Артан Груби, по вчерашниот Централен совет на ДУИ каде официјално беше потврдена поддршката за Стево Пендаровски како претседателски кандидат.

Според  Груби поради ова ДУИ не ја поддржала кандидатурата на Блерим Река, зад која застанаа Алијанса за Албанците и БЕСА, пренесува „Фокус“.

SHARE

1 Коментар

Comments are closed.