Груби: Летањето орел е „личен став“

Пратеникот Артан во синоќешното гостување на ТВ 24 го бранеше правото на вицепремиерот Бујар Османи кој објави фотографија на ФБ која тој и лидерот на ДУИ Али Ахмети со „двоглав орел“ го прославуваат објавувањето на Законот на јазиците во Службен весник како личен став.

Тоа е личен став и покажувајќи со рацете двпглав орел Груби рече дека е тоа личен став, а дали тоа предизвикува негативни емоции каи други – тоа е проблем на другите.

Во, на моменти, „загреаната“ дебата со водителот, тој ракометарот Стоилов го нарече „играчот со број 5“, а „летањето орли“ го спореди со „крстење“…

На видеото по 20 минута

SHARE