Груевски: Ќе бидам затворен многу брзо! (ВИДЕО)

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ денеска најави дека утре нема да се појави на закажаната седница на Апелациониот суд на која треба да биде соопштено дали се потврдува казната од 2 години затвор за купувањето на блиндираниот „мерцедес“ во случајот “Тенк“.

На прес-онференцијата во Собрание тој ги обвини судиите за необјективност и рече дека имал сознанија дека постоела намера тој да биде упатен во затвор што е можно побрзо, пренесува А1.Он.

Утре, ниту тој ниту неговите адвокати нема да учествуваат на јавната седница во Апелацискиот суд за случајот „Тенк“.

Каква роденденска честитка ќе добие Груевски од Апелација!?

 

SHARE

Comments are closed.