Груевски сам заминал во затвор!?

Експремиерот Никола Груевски, доцна синоќа наводно сам решил да се пријави на издржување на казната затвор, за да избегне потерница, апсење и полициски спровод, дознава „Либертас“.

Претходно, судскиот курир кој бил задолжен да му го врачи лично на Никола Груевски решението за издржување на затворската казна, во два наврати, не го нашол дома.

Првиот пат вратата ја отворила сопругата Боркица и рекла дека Груевски е излезен, објави ТВ Алсат М.

 

SHARE

3 Коментари

  1. Доколку ја реализираше стратегијата за воспоставување на уставното име во ООН, денеска не би завршил во затвор. ВМРО би останал на власт. Но тој се плашеше и сега мора две години на одмор.

    • kolega2357, за се си во право, но ЗАТВОР не е „ОДМОР”! ЗАТВОР е ЗАТВОР !

  2. otrov da mu stane lebot na site shto go jadea od negoviot trud ..!0 godini j vodeshe drzhavata i sekojdnevno vo novi pridobivki nojce i dejne noseshe biznisi i razvoj za Makedonija site imaa air duri zajko od goltar stana milijarder no sakashe narodot povejce nego da go saka i go ponizhi covekot shto nikogash nema da bide zaboraven po negovite uspesi . Kolku i da sakavte da go ponizhite vie sepak napravivte naroden heroj

Comments are closed.