Гугл: Со „Медена земја“, Македонија стана топ место на Земјата

С.Македонија е најпребарувана локација на Гугл откако документарецот „Медена земја“, беше номиниран во две категории за Оскар.

„С. Македонија, татковината на номинираниот за Оскар, „Медена земја“ е топ место на Земјата, според пребарувањата за наградите“, се наведува во твитот на Гугл трендс. (Плусинфо)

SHARE