Хан се сретна со „отпишаните“ од ВМРО-ДПМНЕ

Еврокомесарот Јоханес Хан, денеска објави фотографија од средбата со поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, реформаторот Петар Богојевски и пратеничката Емилија Александрова, кои беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ.

Хан, кој имал средба со нив во Хелсинки, на маргините на Конгресот на Европската народна партија(ЕПП), на Твитер ја поздрави нивната храброст за гласањето за Преспанскиот договор.

„Сите закани против нив мора да престанат! Сите партии треба да работат на европската агенда која големото мнозинство од граѓаните ја посакува“, порача еврокомесарот Хан.

Синоќа, Хан објави фотографија и од средбата со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Хан на Мицкоски му порачал дека “Преспанскиот” мора да пројде

 

 

SHARE

5 Коментари

  1. do site “turisti” vo helsinki: stom imate poddrska od eu,naprajtesi nova partija i neka dojdat tie da ve glasaat! vo ocive na narodov ste ednakvi na gnidi! koj vi dade glas na izbori da ja predavate Makedonija? ke izgubite i domavi so tajno glasanje, bagabonti lukrativni nizaedni!

  2. gnidi ,lakomi, naprajtesi partija i evropejcite neka ve glasaat! domavi na tajno glasanje bi zagubile.koj vi dade glas na izbori da ja predavate Makedonija? jas glasav za vasata ex partija so programa a ne za vie lazovi edni da igrate majtap so narodov!

  3. За многу кратко време и Хан ќе биде отпишан. За неколку недели. Срамот останува за сашуле, подло човече

Comments are closed.