Тахир Хани, заменик генерален секретар на Владата од редовите на ДУИ вечерва изјави дека Стево Пендаровски легитимитетот и зелена карта за кандидат за претседател ја добил во седиштето на ДУИ во Мала Речица.

Хани вечерва гостуваше во „ClickPlus“ на ТВ21 заедно со претставници на ДУИ, БЕСА, Алтернатива и Алијанса за Албанците, аглавна тема беа претседателските избори и последните случувања во ИВЗ.

SHARE

8 Коментари

 1. Сите внимавјте со коментари! Николче РАБОТИ ЗА ПОЛИЦИЈА! Само се прави луд! Работи заедно со ликот „еден” од тајната полиција на СДС и Зајко – Стево! Внимвајте!

 2. БОРБАТА ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ФАЗИ:

  1. Неуспешен референдум,

  2. Итно поништување на договорот,

  3. Делегитимирање на предавничката власт,

  4. Предвремени избори,

  5. Офанзива во ООН за враќање на изгубеното,

  6. Одговорност за сите учесници во сценариото,

  7. Севкупен рестарт на државата!

  ЌЕ ПОБЕДИМЕ!

Comments are closed.