Хашим Тачи не сака поделба, туку припојување на Прешевска долина на Косово!?

Косовскиот претседател Хашим Тачи попладнево ги повтори своите заложби за „корекција на границата со Србија“, нагласувајќи дека неговиот предлог не е за размена на територии, туку за припојување на Прешевската Долина кон Косово, дознава Радио Слободна Европа. Косовскиот претседател Хашим Тачи смета дека на следната рунда разговори меѓу Приштина и Белград во септември треба да … Continue reading Хашим Тачи не сака поделба, туку припојување на Прешевска долина на Косово!?