Хеликоптер падна во Истанбул – 4 загинати (ВИДЕО)

Турски воен хеликоптер утрово падна меѓу згради во густо населен дел од Истанбул. Локални медиуми јавуваат дека во несреќата загинаа 4 турски војници.

Нема податоци за други жртви.

SHARE