Хилари Клинтон веќе нема претседателски амбиции

Поранешната  државна секретарка, сенаторка и американска прва дама, изјави дека нема да се кандидира за Белата куќа на претседателските избори по 2020 година, но вети дека ќе остане политички активна.

„Ќе продолжам да работам и да зборувам и да се залагам за она во што верувам“, рече Хилари Клинтон, кој ги загуби претседателските избори во 2016 година за Доналд Трамп.

SHARE

Оставете коментар