Хоџај вели дека „Вечерњи лист“ лаже, не барал антисрпски пакт од Македонија

Косовскиот вицепремиер, Енвер Хоџај сега тврди дека никогаш не барал било каков заеднички пакт на Косово против Србија заедно со Македонија и Црна Гора.

Една недела откако беше објавено дека барал пакт на трите балкански земји против Србија, Хоџај ссега тврди дека насловот и она што го рекол во интервјуто за загрепскиот весник „Вечерњи лист“ се две сосема различни нешта, пренесува агенцијата Макфакс.

Предходно премиерот Заев демантираше дека имало разговори за заеднички пакт против Србија а хрватски новинари го обвинија Хоџај дека е класичен балкански политичар кој што се уште работи по стари дипломатски и политички концепти.

Целата вест на макфакс.мк

SHARE

2 Коментари

  1. Се избрзаа шиптарите да ги откријат плановите за Голема Албанија, требало да почекаат јануари 2019. да Заев заврши со Преспанскиот договор во Собранието, Ха, Ха, Ха!

  2. СО ДВАТА УСТАВНИ АМАНДМАНИ ДЕНЕСКА СЕ РУШИ ДРЖАВНИОТ КОНТИНУИТЕТ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

Comments are closed.