И Али Ахмети и Мендух Тачи на прослава во Приштина

Лидерите на ДУИ и на ДПА, Али Ахмети и Мендух Тачи денеска беа меѓу присутните на одбележувањето на 20.годишнината од влегувањето на НАТО силите на Косово.

На прославатаглавни гости беа поранешните претседател на САДБил Клинтон и тогашната државна секретарка Медлин Олбрајт.

Ахмети  за своето присуство во Приштина се пофали на Фејсбук, додека за присуството на Тачи на прославата објавија медиумите на албански јазик, пишува Плусинфо.

SHARE