Девет лица се водат за загинати во пожарите кои ја зафатија калифорнија.

Дури и американски ѕвезди на шоу-бизнисот се меѓу илјадниците кои беа евакуирани поради огнот избувнал во средината на неделата во калифорнискиот округот Вентура. Меѓу оние кои ги напушија домовите во елитната населба  во Малибу се телевизиската водителка и модел Ким Кардашијан, пејачките Лејди Гага, Шер, како и режисерот Гиљермо дел Торо.

SHARE