И Фросина Ременски осомничена за „Рекет“!

Фросина Ременски е осомничениот фунцкционер во аферата „Рекет“, потврди Плусинфо од извори во истрагата и за неа обвинителството ќе бара мерка на претпазливост.

Осомничената, како функционер, одело на состаноци со првоосомничениот Бојан Јовановски.

Мерки на претпазливост ќе се бараат и за тројца од четворицата нови осомничени, додека за еден кој е дел од Меѓународниот сојуз ќе се бара притвор. Неофицијално, станува збор за Јасна Мандиќ која е заменик-претедателка на Меѓународниот сојуз.

SHARE