Неколку симпатизери на Левица вечерва прошетаа на платото пред Собранието каде се одржува „,марш на правдата“ во организација на владејачката СДСМ.

Тие, во согласност со мотото на митингот, се појавија со неколку транспаренти на кои имаше испишани прашања…

SHARE