И Македонец се зарази со коронавирус!

Кај еден од македонските државјани кој во моментот е хоспитализиран во здравствена установа во Јапонија, било потврдено присуство на коронавирусот соопшти Министерството за здравство.

Заболениот бил присутен на бродот „Diamond Princess“ кој е моментално закотвен во Јокохама, Јапонија, пренесе „Плусинфо“.

SHARE