И Медлин Олбрајт стигна во Косово

Поранешната американска државна секретарка, од вртемето на администрацијата на Бил Клинтон  пристигна во Приштинана одбележувањето на 20 годишнината од влегувањето на меѓународните мировни трупи во Косово, јавуваат белградски медиуми..

Медлин Олбрајт беше поздравено од косовскиот претседател Хашим Тачи.

Вчера вои Приштина допатува и поранешниот американски претседател Бил Клинтон.

SHARE