И поранешен амбасадор влегува во претседателска трка

Д-р Ѓорѓи Филипов,  поранешен македонски амбасадор во Германија најави дека ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ.

„Почитувани новинари и медиумски куќи, Јас, амбасадорот проф. д-р Ѓорѓи Филипов, утре, 11 февруари 2019 год., понеделник, ќе поднесам Пријава за кандидат за Претседател на Република Македонија на Отворениот повик за Претседателските избори за 2019 година на СДСМ.

По тој повод, ве поканувам на прес-конференцијата закажана на 11.Февруари 2019, со почеток во 12.00 часот во хотелот Александар Палас, Скопје. Ќе ми биде задоволство да ви се обратам и да одговорам на вашите прашања“ се наведува во информацијата испратена до медиумите на екс амбасадорот Филипов.

SHARE

2 Коментари

  1. Kako I da bilo. Kraj na svetot e. I pochetok na 1000 godishnoto carstvo od Isus Hristos. Pokajte se za grevovite za da ziveete vo rajot.
    Ubici, lazhgovci, kradci, siluvachi, homosexual, namaat udel vo rajot. Pokajte se za da ne zavrshite vo pekolot.

Comments are closed.