И законот за јазици испратен во „Службен весник“

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вечерва нешто по 21 часот на неговиот Фејсбук профил објави дека Законот за употреба на Јазиците е испратен во „Службен весник“.

Законот за кој претседателот Ѓорѓе Иванов одбиваше да потпише Указ беше усвоен мината година на 11 јануари.

SHARE

5 Коментари

  1. Теби што се називаш један треба одсећи муда и од њих направити минђуше за твоју жену, а онда те треба секиром искасапити до непрепознавања!!

  2. Се досега што направивте беше против уставно и против законски-терористички. Абе терорист ако навистина “мислиш ” добро на државава што не стави и МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ и на вториот дел?

  3. Zaev ja prodate Makedonija a samo nekolku 100 ici stari lujce manifestiraa .. znaci ni Makedoncite ne zaslozuvaat nisto drugo..

  4. Денес најголем срам е да си Македонец/ка, по се што се случи на 11. 1. 2019 во Собранието, и по неовластено потпишување указ за закон за јазици од Џафери, и по не реагирање на Фикус,……, и не знам да ли е жив Фикус….
    СРАМОТА Е ДА СИ МАКЕДОНЕЦ ИЛИ МАКЕДОНКА! Биди што сакаш друго, само НЕ Македонец!
    Денес Македонци служат за потсмев и подбив, сите не сметаат за диво племе, пигмејци, Бушмани, …. племе без закон, морал, без ишто….

  5. Кога со една земја управуваат странци преку вазали има двојна диктатура. И од страна на туѓинците (промена на Уставот) и од страна на вазалите за сопствено задоволство (законот за јазиците).

Comments are closed.