Имам обврска да реагирам на неправда – Мизрахи му одговори на Димитров (ВИДЕО)

Откако министерот за надворешни работи Никола Димитров побара нејзина смена министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи му одговори од симболична локација, “Македониумот” во Крушево.

За таблата на која пишува Република Македонија треба да и заблагодариме на Мила Царовска, вели Мизрахи во врска со барањето оставка за неа од Димитров.

SHARE