Инцидент на прославарта на 92 роденден на кралицата Елизабета (ВИДЕО)

79 годишниот Маршал Чарлс Гатри, падна од коњ за време на воена парада во Лондон  во чест на роденденот на британската кралица.

Елизабета Втора го прослави 92 роденден.

SHARE

Comments are closed.