Интервју со Бранко Героски на ТВ „Алфа„ (ЖИВО)

По скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев кој се закани дека нема да дозволи „еден суетен новинар и еден… педер“ да ја урнат владата, гостин во 22 часот на ТВ Алфа е новинарот Бранко Героски.

Во интервјуто со Горан Момироски „суетниотг новинар“ говори за заканата и стравувањето по неговиот живот.

Героски, да потсетиме е автор на серијалот за „рекетарската банда“ во кој предупреди на криминалот и широко распространетата корупција во кои се инволвирани и високи личности од власта и од правосудството.

Интервјуто нгледајте го ВО ЖИВО на следниот линк

SHARE