Инвазија полски навивачи пред вечерашниот меч

Најмалку 2.000 навивачи кои ќе ја бодрат реперезентацијата на Полска во меч против Македонија,вечерва ќе бидат на трибините на а Националната арена “Тоќе Проески“.

Последни два дена Скопје е под вистинска инвазија од полските фанови кои не ја испуштија можноста да прошетаат низ градот и да направат по некоја фотографија…

Сепак, забележани се и неколку инциденти од малку „порасположени“ алкохолизирани навивачи кои прават проблеми во кафулиња а некои дури и имаа блиска средба со полицијата.

Извор: Sportmedia

SHARE