Иванов доби две прекршочни пријави од Антикорипциска

Анткорупциската комисија одлучи да поднесе две прекршочни пријави против претседателот во заминување Ѓорге Иванов.

Првата е затоа што тој незаконски и во време на предизборие го унапредил старешината Васил Ѓурчиновски во мајор, а не побарал и не добил согласност од Министерство за одбрана за тоа.

Втората прекршочна пријава е затоа што Иванов го именувал бригадниот генерал Орце Јордев во заменик командант на Здружената оперативна команда (ЗОК) и полковникот Бесник Емини во началник на Штаб во ЗОК, кога изборите веќе биле распишани.

SHARE

44 Коментари

 1. НАРОДЕ МАКЕДОНСКИ, НЕ ГЛАСАЈ ЗА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ЛИЦЕ ЗАМЕШАНО ВО АТЕНТАТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ! СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ Е УБИЕЦ КОЈ ВО МОСТАР УБИ ДЕСЕТ ЛИЦА ЗАЕДНО СО ТРАЈКОВСКИ! ПОТОА БЕШЕ ИНАПРЕДЕН ВО СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСИ! НАРОДЕ НЕ ГЛАСАЈ ЗА МОНСТРУМОТ СТЕВО ПЕНДАРОВСИ! МЕСТОТО НА МАНИЈАКОТ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ Е ВО ЗАТВОР, А НЕ НА ВОДНО!

 2. Амбасадори од САД, Британија, Франција и Германија, очистете од Експрес.мк оно џуџе Николчо Гроздановски од само 19.5 цм и муда у лабуда, ако стварно сакате чистење. А потоа, да се очисти и СДС од Македонија со ботовите како Николчо мало македонче со мал кур-пикавец и педерчиња како Стевче Посерковски и Зајче Посранче! .

  • JESI li IKAD PUSHILA moju KARINU . JEDINO TIME TE MOGU POSLUZITI , PRICAJU DA MNOGO SMRDISH !!!

   • НЕ ПУШАМ ПИКАВЦИ ПОЛУКУРЦИ ОД БЕДНИ САМО 19 цм, од ШИМПАНЗИ ПОНИСКИ И ОД 170 цм. НЕ СИ МОЈ БРОЈ МАЛО НИСКО МАКЕДОНЧЕ ПЕДЕРЧЕ СО ЈАЈЦА У ГОЛУБА! НАЈДИ СИ МОМИЧКА ОД 150 цм.

   • КУЧЕ КОЕ ЛАЕ НЕ ЈЕБЕ И НЕ КАСА. БЕДА СИ НИКОЛА!
    И ШИПТАР Е ПОДОБАР!

 3. Albanci, e sega site da bideme nie pametni i da ne davame glasovi za SDSM i Stevo Pendarovski. Na konto na albanskite glasovi toj dobi 65 000 glasovi! Nikoj od nas da ne glasashe ke imashe pod 200 000!!

 4. НИКОЛЧЕ ! по се изгледа имаш јадено многу српски лајна па сакаш одвреме навреме пак да пробаш ПЕДЕР ГНАСЕН УМНОБОЛЕН КОМУЊАРСКИ ИДИЈОТУ ! УМРИ СЕСТРА ТИ ЕБАМ !

 5. Djole ! Chovek da ne si ako ne ja unapredish SANJA za najdobrata PUSHIKURKA . TAA e DOBRA vmr OVCA i so TOA ke dobie povekje musterii . !!!

 6. OVAJ T.N NIKOLCE MOZE KUR DA MU LIZI NA GOSPODINOT IVANOV A ZENAMU JAJCATA DA MU GI CESLA KOPILSKO KOMUNJARSKO KOPILE GNIDOSANO UMRI BUGARSKI FASISTU SESTRA TI EBAM VO USTA SMRDENA BUGARSKA

  • Poshto TI si TAMU , lizenjeto TI go prepushtam TEBE , Sestra NEMAM ali na MOJOT brat mozes da mu go dudlas . Chovekot DOBRO plakja ( ali po uchinok ) BUJRUM RAMCHE ) !!!

  • Реџепи, ај жити мајка најди го оној мајмун Никола, каде и да е, и обеси го за јајца.

    • За цела глава сум повисока, имам 187 цм, и ми одговара кур само преку 23 цм. Под 20 цм не по разно, бегај, сиктер џуџо!

     • Za VISINATA : Kako Chemo – Lako Chemo 1 TVOITE Noze pozadi TVOITE USHI a za PENISOT ushte polesno ke TI napravam FISTING — Analno i Vaginalno !!!

 7. grozdan da ostanes kreten ako ne jades gomna siptarski i ne izlizis barem desetina seceni pleme ti ebam bugarsko pedersko fasisticko

   • 174 цм, па јас сум 187 цм! Мал Македонец со мало куре! СЛАБО!
    СЛАБО САМО 19, 5 ! НИШТО!
    Не си ни за доручак малени! Трк кај жена ти!

   • Второ јас барам човек интелектуалец или паметен, а не мајмун со пола грам мозок. А ти ни толку немаш, ни милиграм! Не си ниту нормален, си манијак, а без кур и јајца.
    Единствено шо е интересно за мене и дека работиш за полицијата, како и “ЕДЕН”.
    На полицајци се палам. Но со таков мозок како твојот немаш шанси кај мене. Полицаец, но без кур и мал! Се правиш луд, а и си луд.

    • Jadna PUSHIKURKO ! TI ne znaesh so kogo korespondirash ali naskoro ke ME zapoznaesh . KADE POSLE ?

 8. Внимвајте! Сите внимавјте со коментари! Николче РАБОТИ ЗА ПОЛИЦИЈА! Само се прави луд! Работи заедно со ликот „еден” од тајната полиција на СДС и Зајко – Стево! Внимвајте!

 9. ЌЕ ПОБЕДИМЕ! БОРБАТА ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ФАЗИ:

  1. Неуспешен референдум,
  2. Итно поништување на договорот,
  3. Делегитимирање на предавничката власт,
  4. Предвремени избори,
  5. Офанзива во ООН за враќање на изгубеното,
  6. Одговорност за сите учесници во сценариото,
  7. Севкупен рестарт на државата!

  ЌЕ ПОБЕДИМЕ!

Comments are closed.