Ивановски: Издржи Катица, верувам дека си невина

Издржи Катица Јанева, ти благодарам за се што направи за земјата, верувам дека си невина и дека ќе успееш да си го исчистиш своето име, пишува новинарот Саше Ивановски по оставката на специјалната обвинителка и случајот со рекетот на Боки 13.

Ивановски беше споменат од Бранко Героски како човек што од Боки 13 добил половно возило што новинарот го потврди јавно.

SHARE