ИВЗ: Груевски стана азилант, каде ќе оди Заев

Исламската Заедница е многу посвета од Владата на Македонија порача во име на ИВЗ Муамер Вејсели по вчерашниот упад на владата во ИВЗ.

Тој изјави дека Груевски во 2015 година бил најмоќен а сепак морал да замине како азилант, каде ќе бега сега Заев прашува Вејсели.

Предходно реисот на ИВЗ Реџепи јавно призна како од него од Заев било барано да се урива “монструмот” Груевски прашувајќи кој е сега монструм.

Профил на Твитер зборува за конфликт околу ИВЗ кој трае подолго време.

SHARE

9 Коментари

 1. Заев каде и да бега ке го најде кољачот Игор Јанев и ке го ликвидира!

  • Николче лудо македонче од метар и жилет имаш само 19,5 цм, а поголем има и маж ми. Не пушам пикавци! Не се фали со МУДА У ЛАБУДА! Цел си за нигде. Педерче!

  • Kako Prvo podobro ke TI bide ako vekje go zemash moeto ime vo TVOJATA USTA , imam neshto popametno za NEA : Da MI napravish ORALNA masaza na PROSTATATA a za NAGRADA ke dobies ZLATNO TUSHIRANJE po tvoeto GRDO lice i vo TVOJATA smrdena usta od kade shto posle sekoj zbor SPERMA izleguva . Dobro KUCHKO ?

 2. НАРОДЕ МАКЕДОНСКИ, НЕ ГЛАСАЈ ЗА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ЛИЦЕ ЗАМЕШАНО ВО АТЕНТАТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ! СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ Е УБИЕЦ КОЈ ВО МОСТАР УБИ ДЕСЕТ ЛИЦА ЗАЕДНО СО ТРАЈКОВСКИ! ПОТОА БЕШЕ ИНАПРЕДЕН ВО СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСИ! НАРОДЕ НЕ ГЛАСАЈ ЗА МОНСТРУМОТ СТЕВО ПЕНДАРОВСИ! МЕСТОТО НА МАНИЈАКОТ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ Е ВО ЗАТВОР, А НЕ НА ВОДНО!

   • Nikolce Grozdanovski-SDS, asnjë zë nuk do t’ju sjellë më shumë nga ne shqiptarët !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Albanci, e sega site da bideme nie pametni i da ne davame glasovi za SDSM i Stevo Pendarovski. Na konto na albanskite glasovi toj dobi 65 000 glasovi! Nikoj od nas da ne glasashe ke imashe pod 200 000!!

 4. БОРБАТА ЗА МАКЕДОНИЈА ВО ФАЗИ:

  1. Неуспешен референдум,

  2. Итно поништување на договорот,

  3. Делегитимирање на предавничката власт,

  4. Предвремени избори,

  5. Офанзива во ООН за враќање на изгубеното,

  6. Одговорност за сите учесници во сценариото,

  7. Севкупен рестарт на државата!

  ЌЕ ПОБЕДИМЕ!

Comments are closed.