Избегнат инцидент: Алфи и обезбедување сакаа да го сопрат Мицкоски да го види Јанакиевски (ВИДЕО)

Во Градската општа болница 8ми Септември попладнево беше избегнат посериозен инцидент откако болничкото обезбедување и припадници на Алфите се обидоа да го запрат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да го види повредениот Миле Јанакиевски.

Инцидентот можете да го видите на следново видео

SHARE