Пред средното училиште „Марија Кири Склодовски“ во Скопје, попладнево дошло до тепачка меѓу две групи во која со нож било избодено 17 годишно момче, јави Плусинфо.

Во тепачката околу 17 часот, во која учествувале десетина лица, избоден со нож е малолетникот У.Д. кој е префрлен во Ургантниот центар потврдија од МВР.

SHARE