Ја задавила 74-годишната мајка, па се пријавила во полиција

Скопјанка ја задавила својата мајка во семејниот дом на улицата „Ристо Равановски“, а случајот самата го пријавила во полициската станица Карпош.

МВР јави дека мајката била на возраст од 74 години.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција, а нејзината ќерка е задржана во полициска станица.

SHARE