Јане Ченто: Цензус ќе има, гласајте за наш атер

Осудениот за тероризам Јане Ченто, внукот на првиот претседател на Македонија Методија Андонов Ченто апелира да се излезе на гласање до 19 часот.

Ченто одслужува догогодишна казна затвор за наводен тероризам за 27 април.

Неговиот пост на Фејсбук

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2319981101378057&id=743068829069300

SHARE

20 Коментари

  • Ja proslavuvam ” POBEDATA ” na KOLJACHOT na DECA so pesnata : PUSHI , PUSHI , PUSHITE – PIZDA VI MATERINA !!!

   • НИКОЛЧЕ ПУШИ КУРАЦ НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ! И ТОЈ НА ТЕБЕ НЕКА ТИ ПУШИ!
    ПИЗДА ВИ МАТЕРИНА И ДВАЈЦА!

    • Pobedata ke ja SLAVIME vo TROJKA so TVOJATA a TEBE ke TI dozvolime da POSMATRAS !!!

 1. НИКОЛЧЕ ПУШИ КУРАЦ НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ! И ТОЈ НА ТЕБЕ НЕКА ТИ ПУШИ!
  ПИЗДА ВИ МАТЕРИНА !

 2. Dali TOA ke bide DIREKNO ili preku DRUGI neznam , ali TI obekjavam deka ke dobies MOJA SPERMA na TVOJATA KOZJA BRADA !!!

 3. Кандидатот за претседател Стево Пендаровски објави дека се сомнева дека е следен и фотографиран од тајна разузнавачка служба која што била во контакт со една голема опозициска партија.
  Пендаровски во емисија на 1ТВ изјави дека бил сликан во центарот на Скопје на паркинг каде што според него не минуваат граѓани случајни минувачи.

 4. Зеав е ТЕЖОК параноик и патолошки лажго со до крај биполарно пореметена личност! ТОЈ ИМА ПОВЕКЕКРАТНА ДВОЈНА И ТРОЈНА ЛИЧНОСТ! НЕМА ЧУВСТВО ЗА ИДЕНТИТЕТ! ТОЈ Е ДИСОЦИЈАТИВНО ПОРЕМЕТЕНА ЛИЧНОСТ СО БИПОЛАРНОСТ! Биполарното растројство е психијатриска состојба дефинирана како повторувачки епизоди на значително нарушување на расположението. Овие нарушувања може да се случат во еден спектрум кој се движи од ослабувачка депресија до незауздана манија. Поединците кои страдаат од биполарно растројство вообичаено искусуваат флуидни состојби на манија, хипоманија или она што се нарекува мешана состојба поврзана со депресивни епизоди. ВО СЕКОЈ МОМЕНТ МЕНУВА МИСЛЕЊЕ И САКА ДА ИЗАЛАЖЕ И КОГА ТОА ТО ПРАВИ МАНИЈАКАЛНО УЖИВА! Така избега и од служење воен рок. Сакаше да биде прогласен за луд.
  Стево ПЕНДАРОВСКИ е тежок психијатриски случај, со манија на следење и тотална параноја! МАНИЈАК! Има илузии дека постојано е следен од странските агенти. НЕМА ПРЕТСТАВА ЗА РЕАЛНОСТ! ИМА ПАТОЛОШКИ СТРАВОВИ! Дијагноза му е параноидни шизофреничар! Народе Македонски биди луд и НЕ гласај за Стево Манијак, патолошки лажго и шизофреник!

Comments are closed.