Јанева очекува потврда на казната на Груевски за „мерцедесот“ (ВИДЕО)

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева очекува скопска Апелација да ја потврди казната од две години затвор за екс-премиерот Никола Груевски, обвинет во случајот „Тенк“.

„Се надевам на затворска казна за обвинетиот Груевски, а дали ќе биде потврдена казната што ја изрече првостепениот суд или Апелациониот суд ќе најде дека друга казна треба да биде изречена, не можам да предвидам“ изјави Катица Јанева во интервју за „Алсат М.

Одговорот на Јанева за Груевски по 12 минута.

SHARE

Comments are closed.