Јанева утрово замина на погреб на мајка ѝ во Гевгелија

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба од КПУ Затвор – Скопје изутринава заминала во Гевгелија на погреб на нејзината мајка, потврдил за МИА директорот на затоворот, Есад Рахиќ.

Одобрение за ова дал судијата на претходна постапка, кој синоќа ѝ одреди 30-дневен притвор.

SHARE