Јанева влезе да сведочи придружувана од адвокат

За ралика од нејзините колеги, Лиле Стефанова, Елизабета Јосифовска и Бурим Рустеми, како и шефицата на кабинет на Јанева ЈО, кои беа повикани во својство на сведотг за аферата „Рекет“, шефицата на СЈО денеска влезе да сведочи во друштво на адвокатот Стеван Палевски, што предизвика изненаденост кај некои медиуми.  

Јанева , имено, засега има статус на сведок во истрагата за случајот „Рекет“ што а води обвинителката РВилма Русковска.

Павлески е адвокат и на бизнисменот Цветан Панделески кој заедно со Орце Камчев е осомничен во случајот „Империја“’. И Панделевски, исто како и Камчев доби времен пасош, со потпис на Јанева, а без согласност на обвинителката Лиле Стефанова, потсетува “Фокус“.

SHARE