„Денешниот настан е измислен настан, кој нема никаква важност затоа што треба да чекаме сите земји-членки на НАТО да го ратификуваат протоколот за прием на Република Македонија, па потоа да се подигне знамето по сите обичаи£, рече вечерва во гостувањето на ТВ Алфa професорот и поранешен амбасадор Јован Донев.

Според него, поставувањето на знамето на НАТО пред Владата било со цел да се сокрие промената на името во Република Северна Македонија, кое од вечерва стапи во сила.

SHARE

6 Коментари

 1. Кај ги наоѓате овие дебили. Денешниот настан бил да се сокрие промената на името во Република Северна Македонија! Будала. Па самиот Заев неколку пати на тој настан го спомена името Република Северна Македонија!

 2. Еве и јас да се приклучам кон честитките за Северџанија и за нејзиниот пат до пекполот, со песната 500.000 (половина милион) ирачки деца во слава на демократијата и НАТО!

  https://youtu.be/FbIX1CP9qr4

  Да не заборавам честитки и до “педер-еден“ и неговото друштво на северџани-лубриканти!

  • земја на идиоти каков што си ти!
   И не ме замарај повеќе, денес не сум расположен да едуцирам мајмуни-Северџани. Кога возрасни водат сериозни разговори, децата и инфатнтилците молчат слушат и ако Бог даде нешто и научат!

   И коментарот е за 500.000 УБИЕНИ ИРАЧКИ ДЕЦА од вашите монструозни “спонзори“… каде ја внесовте и вашата Северџанија, затоа не тролај туку читај со разбирање!

   • Haa ha ha do sega okolu okolu so gumeni kursumi go gagjase ama otkako Zajko i oficijalno go proglasi za …. eden lubriciran severdjan pocna so boeva da go OPAMETUVAS :)))))

Comments are closed.