Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, на самитот  во Брисел ги шокираше новинарите со неговото необично однесување, на радост на фоторепортерите и камерманите.

Видеото на кое се гледа како „слободно“ се однесува брзо стана хит на социјалните мрежи.

 

SHARE