Кабинет на Ципрас: Имаме добар договор но Скопје “игра игри”

Грчката влада реагираше на соопштението на македонското Министерство за надворешни работи, според кое не треба да се брза со текстот на договорот за името, бидејќи “квалитетот на решението е поважен од тоа во кој рок ќе финишира процесот”.

“Имаме добар договор на масата“, за кој, како што рече премиерот на ПЈРМ, мора да се затвори многу наскоро. За жал, некои инсистираат на играње игри “, изјавил вчера грчки владин функционер, коментирајќи го соопштението на македонското МНР, пишува независен.мк.

SHARE

Comments are closed.