Кацарска: Никој и никогаш не ми вршел притисок

Судијката, Добрила Кацарска, која е судечки судија во предметот за 27 април, вели дека никогаш не се случило да има притисоци за овој или за друг предмет.

„Не само за овој предмет, за ниеден предмет никој и никогаш не ми врши мене притисок, можеби затоа што го знаат мојот карактер и начинот на работа. Никој ниту од оваа политичка гарнитура, ниту од претходната, некогаш ми вршел притисок. Верувајте никој не се ни обидел да дојде до мене, тоа го тврдам пред целата македонска јавност“, вели судијката Кацарска, како што пренесува „Фокус“.

SHARE

1 Коментар

  1. Togash ushte vo polosha situacija se stavash znaci vi ste dogurale do sudija a nemate nikakva vrska od vladeenje na pravoto i zakonot .. Zatoa shto site obvinenija shto gi donese nemaat nikakvi pravni osnovi i dokazi ..Vashata diploma ne vredi nitu pet pari…Ako priznaeshe deka ovaa vlast vi vrsheshe nekakov pritisok togash ce imashe shansa da ve razberat nekoi vashi kolegi sudii no vo ovoj slucaj nema nitu eden sudija koj bi zastanal da ve brani..

Comments are closed.