Камчев нуди три милиони евра за да му се врати пасошот

Бизнисменот Орце Камчев, понуди 3 милиони 188 илјади евра вреден имот како гаранција дека нема да бега доколку му биде вратен пасошот.

Информацијата за висината на гаранцијата ја потврдува за ТВ24 неговата одбрана.

Камчев гаранцијата ја понудил откако судијката Весна Димишкова одбила да му го врати пасош.

Тој е еден од обвинетите во случајот „Империја“.

SHARE