Касами: Ако нема датум, ќе има предвремени избори

„Ние како Беса се надеваме дека ЕУ ќе се надмине себеси и во интерес на граѓаните на Македонија што поскоро, односно пред Нова година ќе добие датум за преговори“ изјави лидерот на движењето Беса Билал Касами.

„Доколку државата не добие датум, тоа го кажа и самиот премиер, ова Влада е мртва, треба да се распишат предвремени избори“, рече Касами.

SHARE