Лидерите на Алијансата за Албанците и БЕСА, Зијадин Села и Биљал Касами, чиј кандидат за претседател Блерим Река освои скоро 80.000 гласови во првиот изборен круг, велат дека овој резултат е порака на Албанците кон албанските елити на власта.

Според Касами Албанците сакаат промени како што, според него, се случи во македонскиот политички кампус, а тоа го покажаа и вчерашните избори.

„Ако Премиерот и натаму продолжи да биде заробен и да ги брани албанските криминалци само за тие да му служат нему, тој треба да знае дека ќе го повлечат во дупката во која се паднати тие одамна“, рече Касами, пренесе „Фокус“.

SHARE

Оставете коментар