Катица Јанева бара апанажа!? (ВИДЕО)


До Собранието пристигнал допис од поранешната шефица на СЈО, во кој Катица Јанева преку нејзиниот адвокат Ирена Фрчкоска бара – апанажа.

Ова го соопшти пртатеникот Илија Димовски, претседател на Комисијата за избори и именувања, пренесе Канал 5.

Попрецизно, Јанева бара во период од една година по датумот од кога е разрешена да добива износ на пари во висина на нејзината плата како шефица на СЈО.

SHARE