Катица Јанева не се извинува на граѓаните (ВИДЕО)

Екс специјалната обвинителка Катица Јанева не откри дали ќе се извини на граѓаните за тоа што го сторила во случајот Рекет.

Таа утрово со полициско комбе и придружувана од полициски службениви беше однесена од станот на нејзиниот син во скопскиот кривичен суд каде што почнува судењето за Рекет.

Запрашана од новинарот на ТВ Клан Фуркан Салиу дали ќе се извини на граѓаните таа одби да одговори.

SHARE