Катица видена во слаткарница

Во недостиг на официјална информација од што боледува Катица Јанева, каде е и дали е во земјата, дали некоја инситуција е запознаена со „движењето“ на јавната обвинителка по скандалот „Рекет“ и нејзината „оставка“, конечно една трага: Била видена во статкарница..

„Катица Јанева, вечерва , забележана е у ,,Палма” со две другарки – плавуша и црна. Облечена во црно, со наочари на глава. Од неофицијални извори кои оттаму поминувале.
,,Боледувала” со тулумба или ,,шампита”, сеедно“, пишува новинарската Јорданка Ивановска – Јоци на нејзиниот фејсбук профил.

Јанева во понеделникот поднесе оставка, ден потоа отворила боледување. за што вчера го икзвестила СЈО, а на работа не се појавила од минатата недела.

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција собира докази околу тоа дали Јанева е вмешана во рекетарскиот скандал, но не е даден судски налог за нејзино следење.

SHARE