Кичеец ќе лежи 3 години, Јанева и Боки 13 уште се невини

Зоран Милевски Кичеец доби 3 годишна затворска казна за случајот Рекет во кој тој беше фатен на видео снимка на која се гледа дека заедно со Боки 13 од Орце Камчев изнудиле 1,5 милиони евра.

Кичеец вчера ја призна вината.

SHARE